Pod choinkę, od moich najlepszych przyjaciółek, Asi i Ewy. Dawno temu to było, z 8 lat? Nie mam pojęcia.

Jak widać jest to kolaż z obrazków i napisów powycinanych z gazet oraz katalogów i oczywiście każdy element ma swoje uzasadnienie. W albumie moje kochane dziewczyny umieściły wszystkie moje ówczesne obsesje 😉 Katalogi wysyłkowe, kosmetyki, odchudzanie i parę innych rzeczy. Nie da się wyjaśnić wszystkich smaczków, ale ja sikam ze śmiechu za każdym razem, kiedy go oglądam – chociażby z tekstu “Do każdego 25 kg opakowania – szpachelka gratis” naklejonego na obrazek kremu nawilżającego.

Opiszę dokładniej okładkę:

Okładka

1. “Lublin, kochany Lublin” – nasze wymyślone wydawnictwo, które firmowało wszystkie tworzone przez nas albumy, kartki, książeczki oraz czasopismo “Olejtytuł”. A trochę tego było… Szczytowym osiągnięciem wydawniczym był “Kalendarz Miłośnika Prosiaków”, wyklejony przeze mnie i Ewę dla Asi (która była miłośnikiem prosiaków). To był wypas prawdziwy 🙂
2. “Mega” – jedno z naszych ulubionych wówczas określeń. Wszystko mogło być mega, i przeważnie było.
3. Cukier w torebkach – bo zbierałam.
4. Apap – bo przeciwbólówki łykałam w ilościach przemysłowych.
5. Plasterek – bo byłam hipochondryczką i umierałam od skaleczenia.
6. Aniołek – bo zbierałam.
7. Promocje – bo byłam uzależniona od promocji i jak coś było gratis albo promocyjne, to traciłam kontakt z rzeczywistością.

Album 1s

Powyższa strona dotyczyła problemów z wyborem drogi życiowej (“jakież rozterki mną targają”) oraz z samorozwojem i doskonaleniem się. Realne marzenie artystyczne o narysowaniu małej żabki rozkłada mnie na łopatki.

I jeszcze moje ukochane absurdalne pytania:

Album 2m

Więcej zdjęć i w lepszej rozdzielczości – w galerii.

Są takie rzeczy, których się nie da wytłumaczyć – po prostu trzeba razem je przeżyć i potem pamiętać. Jak dobrze mieć kogoś, komu nie trzeba wyjaśniać, czemu pan z Knorra jest śmieszny… Jak dobrze mieć kogoś, kto pamięta to samo. Asiu, Ewo – dziękuję Wam BARDZO, że jesteście.

6 Responses to “Pra-scrapbooking, czyli taki album kiedyś dostałam”

 1. 😀
  świetne:)
  pytania i cukier szczególnie;)

  lara

 2. oj tak, takie upominki i wspólne chwile – bezcenne!

  chwilka13

 3. piękne wspomnienia, piękny album 🙂

  nulka

 4. a wiesz wczoraj jak trafiłam do twojej galerii z demolka to na ten folder też wpadłam i zastanawiałam się co to takiego ?? a tu proszkę dziś wszystko jasne 😉

  magdalena

 5. cudowne masz przyjaciółki 🙂 bo najlepsze prezenty to te robione z sercem 🙂

  xiazka

 6. Album jest przesuper! przeboski! MEGApomysłowy 🙂

  ibisek1

Leave a Reply