Filcowe kwiatki są bardzo ładne, bo sam filc jest cudny i ma takie piękne kolory! Nie mogłam się ostatnio powstrzymać i kupiłam w Decou parę arkuszy – tak jakbym go do czegoś używała! Leży sobie tylko i cieszy oko, a czasem trafi się taka akcja jak Facebookowe “Witamy wiosnę kwiatkiem” – i to jest akcja nie żeby dać piątaka, tylko żeby uszyć kwiatka. Toresy nie są zbyt uzdolnione w kierunku krawieckim, ale po zapoznaniu się z tutorialem (wycinamy dwa kółka, zszywamy i wypychamy czymś) postanowiłam spróbować. Poszło dość sprawnie, chociaż wcale nie było to takie łatwe – uzyskanie odpowiednio równego podziału kwiatka na części to dramat po prostu. Efekt jest taki, że najpierw powstał kwiatek mniejszy:

Kwiatek filcowy

Zakochałam się w nim absolutnie, uwielbiam ten odcień niebieskiego, i za pomocą Holtzowej zapinki z łańcuszkiem zrobiłam z niego zawieszkę do torebki (o, do tej torebki):

Kwiatek filcowy

Ponieważ założenie akcji było takie, że wyprodukowane kwiatki przekazuje się na cel charytatywny, to z oporami, ale zrobiłam jeszcze jednego kwiatka, również w formie zawieszki – ten poleci na aukcję charytatywną:

Kwiatek filcowy

Większy ma ok. 7 cm średnicy, mniejszy ok. 6 cm., razem prezentują się tak:

Kwiatek filcowy

W środku mają, jak widać, ćwieki – ponieważ nie przebiły się na drugą stronę i nie mogłam ich zagiąć, to po prostu przykleiłam magicem, mam nadzieję, że będą się trzymać.

Jestem bardzo dumna, że te kwiatki uszyłam, bardzo bym chciała coś umieć z filcu, ale zdecydowanie nie jest to moja bajka. Może spróbuję zrobić podobną broszkę jak Barbarella? Wygląda na taką, która jest w zakresie moich możliwości 😉 Jeszcze strasznie za mną chodzi taki naszyjnik z t-shirta, co to się tnie na paski, potem gdzieś tam zszywa… ale nie wiem, czy będę umiała. Macie jakiś prosty tutorial?

Miało być jeszcze o innych rodzajach kwiatków, ale na dziś wystarczy, reszta innym razem 🙂

6 Responses to “Kwiatki wiosenne”

 1. zobacz tu: http://www.youtube.com/watch?v=etp7NYv6vJg&feature=related albo tu: http://www.wholeliving.com/133536/recycled-craft-t-shirt-necklace A broszka jak najbardziej, zadnego szycia tylko klejenie 🙂 Polecam 🙂 No i kwiatki z filcu cudne, moze i ja sie pokuszę o zrobienie nowych, bo te co mam, sama widzialas 😉

  Barbarella

 2. Barbarella

 3. Fajoskie 🙂
  Byłam pewna, że bedą różowe!!!

  uhk

 4. Aaa! Toresie – fantastyczne :).
  Kwiatek wśród innych torebkowych dyndałek prezentuje się uroczo!

  Niebiesko_Oka

 5. Fajne te kwiatuszki! Takie grubaski 🙂

  Matilde

 6. Bardzo udane i urocze!

  IWA

Leave a Reply