Temat Project Life, czyli “kieszonkowego scrapbookingu” zrobił się dość popularny, widzę coraz więcej polskich wpisów na blogach, artykułów i tutoriali dotyczacych tej formy scrapowania – więc postanowiłam ujawnić swoje prace tego typu. Zrobiłam już trochę stron PL, ale pierwszy raz próbowałam je sfotografować, no i to jest jednak trochę problem, bo folia, odbicia światła… nawet namiot bezcieniowy nie pomaga jakoś specjalnie. W każdym razie na pierwszy ogień – zdjęcia grudniowo-bożonarodzeniowe, które zostały mi po zrobieniu grudniownika. Zmieściły się w dwóch koszulkach, czyli mamy cztery strony PL.

Do zrobienia pierwszych dwóch stron użyłam zwykłego skrapowego papieru, przyciętego na wielkość kieszonek. Lubię ten sposób, bo daje dużą spójność karty.

Jasełka

Choinka

Przy drugiej koszulce użyłam gotowych świątecznych kart PL:

Wigilia

Święta

Ozdób jest niewiele, ciągle się uczę i zbieram pomysły na ozdabianie.
W ogóle mój Project Life nie jest klasycznie tygodniowy – robię strony ze zdjęciami z różnych wydarzeń, z których po prostu mam dużo zdjęć, takich jak wakacje, święta itp. do jednej foliowej koszulki mieści się ich naprawdę sporo, tyle, co w np. w całym mini-albumie, a o ile mniej roboty 😉 Wygrzebuję sobie teraz jakieś odbitki sprzed paru lat i robię z nimi karty PL, bardzo mi się to spodobało. Nie wiem, czy będę to pokazywać na blogu – zależy, czy znajdę jakiś sposób na lepsze zdjęcia 😉

A skoro już jesteśmy w temacie Bożego Narodzenia, to na koniec jeszcze kartka z zabawy “Święta na okrągło” – marcowa kartka bożonarodzeniowa na temat “Świąteczne światełka”.

Światełko

Światełko

Nie mam żadnego wykrojnika, świeczkę razem z płomykiem wycięłam po prostu z papieru ręcznie.

8 Responses to “Wspomnienia w foliowych koszulkach (i kartka)”

 1. No wieeesz! świeca jak “żywa” 🙂 i jak pięknie stoi na stole – bardzo plastycznie wygląda cała kompozycja!
  A Babcia cieszy się z albumiku pewnie :)) jak widzę na fotce!
  PL – czy i mnie to czeka? Pytanie z tych retorycznych hehe!

  Inka z Klonowej

 2. śliczna karteczka 🙂

  Agata

 3. Rewelacja …świeca świetnie wyszła 🙂

  Marta

 4. Piękna karteczka:)

  Natalia F

 5. Ta serwetka pod świeczką cudownie wygląda :-)))

  ewinka Nowa

 6. Pomysłowo, poradziłaś sobie z wycięciem świeczki !

  barbaratoja

 7. Świeczka ładnie wycięta, a do tego piękna kompozycja roślinna z serwetką i kokardką 🙂

  Znikisza

 8. Piękna świąteczna kompozycja i bardzo ciekawy napis, zupełnie nie kojarzę tych tekturek, więc zaraz sprawdzę gdzie je sprzedają:-)

  beata-oln

Leave a Reply