Niespodziewanie dla siebie samej skusiłam się na samodzielne zrobienie tekturowego domku. Instrukcję wykonania, autorstwa Piekielnej Owcy, znajdziecie na blogu Na Strychu (i tam też piękne, ozdobne domki Piekielnej i Arte Banale). Mój domek jest całkiem spory, ma 23 cm wysokości i nie ma tylnej ścianki, bo zamierzam wstawić tamtędy do środka ledową lampkę (jak już ją kupię).
Tak wygląda całościowo:

Domek

Rzut z boku:

Domek

I detal:

Domek

Oczywiście nie bardzo to widać, ale gdzieniegdzie użyłam nawet brokatu (Tores i brokat, no no).
Patent z dzwoneczkiem zawieszonym na tekturowym zawijasku, przyczepionym na sztorc (nie było łatwo) – podpatrzyłam w TYM domku Oliwiaen.
Uwaga techniczna dla ewentualnych chętnych do robienia własnych domków – embossing na już oklejonych papierem ściankach tekturowych to nie jest najlepszy pomysł. Zdecydowanie lepiej wcześniej rozplanować, gdzie mają być stemple i zembossować sam papier, przed przyklejeniem do tektury. Druga rzecz – szerokość daszku musi być tak z centymetr większa od szerokości ścian, żeby daszek ładnie z przodu wystawał i żeby było do czego sople przyczepić.

A z zupełnie innej beczki – u mnie candy na dniach, jak tylko fotkę nagrody zrobię, a tymczasem – obłędne korale u Kejt...

Kejt

15 Responses to “Domek”

 1. Jestem pod wrażeniem, piękny jest ten Twój domek. Kolorystyka świetna, magiczny klimat, teraz już jestem pewna w 100%, że też będę musiała zrobić jakiś domek. Pozdrawiam:)

  Chimera

 2. Genialny! Nie mogę się napatrzeć.

  Edyta

 3. Domek tez bym chciala zrobic, ale nic mnie tak nie odstrasza jak rysowanie, planowanie, mierzenie…. brrrrr 🙂
  A ta sówka boska 🙂 i klameczka, i wianek i dzwonek 🙂

  barbarella

 4. Barb – nic nie rysowałam (no dobra, trzy kreski) ani nie planowałam, też tego nie cierpię, hehe. Wycięłam dwa kwadraty 15×15 z tektury, a potem ten kwadrat z trójkątem, czyli front, i jeszcze dwa większe kwadraty na daszek. Napisanie tego wszystkiego tutaj dłużej trwa niż wycinanie 🙂

  Madzia-

 5. I oczywiście najlepiej wszystkie drzwi, okna i.t.d. poprzyklejać. Mi największy problem sprawiło klejenie, szczególnie drugiego domku który robiłam z bardzo! cienkiej tekturki i było naprawdę koszmarnie. Przy pierwszym z grubej falistej nie było tak źle. No i ja planowałam. Zawsze się boję, że zapomnę o jakimś elemencie spod spodu i często sobie rozrysowywuję:)
  A Twój domek Tores jest przecudny!

  lara

 6. Piękny tak dopracowany i z dużą ilością szczególików tak jak lubię. Cudny 🙂

  kasza

 7. Piernikowa chatka 😉 jest przeurocza!
  A brokat pięknie się skrzy na sopelkach.

  Niebiesko_Oka

 8. Magda, on jest cudny w swej “prostocie”. Bjutifulny taki.

  jo

 9. Ten domek jest cudowny!!!!

  Eawera

 10. Domek jest niesamowity….prawie można się pomylić że jest prawdziwy do zamieszkania :o)

  jelonkaa

 11. cudo ten domek!!!:) zakochałam sie i mdleję……z powodu domku oczywista…he he he:)

  rachel

 12. fantastyczny:D

  Ines

 13. matuluuu, ale cudo!

  rafija

 14. CUDO !!!

  Megolandia

 15. no iekny tendomek chciałabym tam zamieszać 🙂

  carmel-babe

Leave a Reply