Shadow box – pudełeczko z wypełnieniem mniej lub bardziej artystycznym – zawsze uważałam za strasznie fajne, ale jakoś rzadko mi się zazębiał jakiś temat z taką właśnie formą. W sumie można powiedzieć, że shadow boxem był kolaż z pudełkami od zapałek albo ramki z obrazkami 3d, ale tym razem zrobiłam coś innego.

Po pierwsze – maleńki shadow box w zakrętce od słoika (średnica ok.4 cm), trochę na wyzwanie z bloga Pomorskie Craftuje (recykling czegoś metalowego), a trochę na wyzwanie ze scrapki.pl wyzwaniowo (zainspirowało mnie bardzo pudełeczko od zapałek ozdobione przez Martynę). A zakrętka z wklejoną przypadkiem gazą turlała mi się po szufladzie już z pół roku:

Zakrętka

Zakrętka

Zakrętka

I po drugie – większa nieco instalacja w odwróconym blejtramie (20x20cm), do czego skusiły mnie: wyzwanie ze scrapki.pl wyzwaniowo (“coś nowego” to miało być, ale zbyt wolno robiłam i nie zdążyłam, ale i tak fajnie, że w ogóle zrobiłam) i również już nieaktualne wyzwanie ze Skrapujących Polek – coś z użyciem gałęzi (to też w sumie nowość, bo nie bardzo lubię wykorzystywać w pracach elementy naturalne, gałęzi użyłam po raz pierwszy). Jak widać po tych opóźnieniach – zrobienie czegoś nowego nie jest dla mnie łatwe, ale tym razem się naprawdę postarałam 🙂

Gałązka

Gałązka

A podpis przyszedł sam, ze starej książki:

Gałązka

W sumie nie jestem tak całkiem zadowolona z efektu, jakoś mi mało treści w tym przekazie artystycznym, ale jako eksperyment wyszło całkiem całkiem 😉

10 Responses to “Coś nowego czyli shadow boxy”

 1. a mnie się to nie-drzewo podoba szalenie!!! i kolorystycznie, i tematycznie, i przekaz artystyczny również – jest super!!!

  coco.nut

 2. Wow 🙂 ramka z drzewkiem wymiata :).

  Kreatywna Uliczka

 3. Oooo widzę podobne tematy nas zajmowały ostatnio:)
  Kapsel jest uroczy, ale gałązka moja droga to rewelacja!!!

  Jyoti

 4. Mi też to gałęziaste się bardzo podoba 🙂

  Rae

 5. gałęziaste jest przecudne

  qrcza-k

 6. Kapsel jest słodziak, ale ramka to już mistrzostwo :)))

  Mizia

 7. najwazniejsze to mieć odwage i nie bać się – fajne eksperymenty …

  dziękujemy za udział w zabawie POMORSKIE craftuje 🙂

  kigabet vek KI

 8. świetne shadowboxy! ten z gałęzią urzekł mnie totalnie 🙂

  KOLOROWYptak

 9. Świetne prace 🙂

  Alexandra

 10. Śliczne prace – obydwie 🙂 Dziękujemy za udział w wyzwaniu.

  Tusia

Leave a Reply